Details & Info

Sakin ve huzurlu bir ambiyansa sahip oturma odasında koltuk takımları ve televizyon ünitesi ortada bulunurken, pencere önleri ve diğer duvar alanlarını en iyi şekilde değerlendirerek her bir boşluğu işlevsel hale getirdik.

Ev sahibinin arzusu üzerine villa iç mekan tasarımı için sıcak bir tarz oluşturduk. Bu amaçla açık ve pastel renklerden yararlanılarak, gökyüzünü çağrıştıran maviler kullandık. Koltuk grubunun arka tarafında bulunan şömineyi tamamlamak için ise pencere önüne oturma alanını tasarladık.

İç Mekan dekorasyonunda kullanılan gök mavisi gibi tonları pekiştirmek için yeşil bitkilerle oturma odasına doğallık kattık. Duvarlarda yaprak figürlü çeşitli resimlerle mekana hareketlilik kazandırdık.

Büyük pencerelere sahip yemek odası, gün ışığı açısından oldukça avantajlı durumda. Odanın yeterince aydınlık olduğunu düşünerek duvarlarda daha koyu tonlar kullanarak hoş bir kontrast yaratmayı amaçladık. Siyah metal avizeler ise yemek odasına şıklık katan detaylardan biri.

Villanın giriş holü çok geniş olmamakla birlikte ev sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla atıl durumda olan merdiven altı boşluğunu vestiyer olarak tasarladık.

Villanın yemek odası ile mutfak arasında bir iç mekan penceresi mevcut. Ancak bu açıklığın asıl nedeni bar için mutfakta yer açmak. Bu yaratıcı çözüm ile nispeten küçük olan mutfağı daha kullanışlı hale getirdik.

Mutfak alanı uzun ve dar bir alana sahip olsa da pencereler sayesinde aydınlık bir ambiyans oluşturduk. Mutfak dolapları country stile uygun biçimde ahşaptan yapılma ve beyaz renkli. Zeminde ise desenli beton karolar tercih ettik.

Çalışma odası, yatak odası giriş holünden duvar için cam sürgülü kapılarla ayrıldı. Bu alanı çalışma odasına dönüştürme fikri, ev sahiplerinin ihtiyaçları göz önüne alınarak minimal alanda optimum çözüm sağlanmış oldu.

Ebeveyn odası, tıpkı oturma odasında olduğu gibi gök mavisi ve nil yeşili ile dekore edildi. Duvarlarda çiçek desenli resimler, yatak altında hasır sepet kutular ve diğer aksesuarlarla göz kamaştıran bir dekorasyon elde etmiş olduk.

Çocuk odası, çatı katında olup evin genelinde olduğu gibi country stile göre düzenlendi. Mobilya ve aksesuarlarda retro tarzı öne çıkarken oldukça yumuşak tona sahip renkleri tercih ettik.

Erkek çocuk odasının karşı açısında tavanın eğimi açıkça görülüyor. Bu alana uygun basık ancak geniş dolaplar ve bir çalışma masası ekledik. Masayı konum olarak pencere önüne yerleştirerek gün ışığından verim sağlamayı amaçladık.

Villanın çatı katında bulunan bir diğer odayı kız çocuğu için dekore ettik. Bu defa pencere önüne yatak yerleştirilirken diğer alanlar oyun ve çalışma bölümü olarak planlandı.

Banyo iç mekan tasarımında da diğer mekanlarda olduğu gibi gök mavisini tasarımda öne çıkardık Hem klasik hem modern detaylar barından banyoda, tarz açısından country stili yansıtmayı amaçladık.