Back to the top

Ofis Mimari Projeleri

MODERN MİMARİ OFİS TASARIMLARI VE OFİS İÇ MEKAN PROJELERİ

Vero Concept Mimarlık olarak, mekanların, o mekanı kullananların psikolojisine doğrudan etkisi olduğuna inanıyoruz.

Bu anlamda, sürekli değişen ve gelişen günümüz iş dünyasında, hızın getirdiği olumsuz etkilerin en aza indirilebildiği “ofis tasarımlarının”, “çalışan mutluluğu” üzerine ciddi etkileri olduğunu düşünüyoruz. Aynı şekilde “mutlu personel verimli personeldir” anlayışıyla dizayn ettiğimiz yenilikçi ofislerde, çalışanların farklı mekansal kurgular içerisinde farklı tecrübeler yaşamasını ön görüp, monoton ofis hayatının sıkıcılığını yok etmeyi amaçlıyoruz.

Günümüz ofislerinde kurgulanan rahat ve fonksiyonel çalışma alanları, sosyalleşme ve dinlenme alanları, kitchenette’ler ve beyin fırtınası yaparak yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri alanlar, tasarımlarımızın vazgeçilmezi durumundadır. Bu anlamda yoğun çalışma saatleri, personelin aynı zamanda keyif alabildikleri, sosyalleşebildikleri, rahatlayabildikleri zamanlara dönüşebilmekte.

Ofis fonksiyonunun doğru şekilde çalışabilmesi için diğer bir önemli konu ise aydınlatma. Mümkün olabildiğince bol gün ışığı kullanmayı amaçladığımız projelerimizde çalışma alanlarındaki aydınlatma elemanlarının doğru seçilmesine özellikle önem veriyoruz. Bilgisayar başındaki çalışma ya da fiziki çalışma alanlarının doğru aydınlatılması, aydınlık ve yarı aydınlık alanların doğru çözümlenmesine dikkat ediyoruz.

Malzeme kullanımı açısından doğal ürünleri tercih etmeye gayret gösterirken hemen hemen her projemizde bitkilerin, yeşilin kullanımını özellikle önemsiyoruz. Son yıllarda özellikle tasarladığımız ofis binalarında “Sürdürülebilirlik”te ön planda tutulmakta olup, şirketlerin bu konuya yaklaşımlarının son derece pozitif yönde geliştiğini görmekten mutluluk duymaktayız. Enerji verimli, gri su kullanımı olan, güneş enerjisinden faydalanan, doğal havalandırma koşullarını sağlayan ofisler tasarlamaktayız. Ofis yapılarında enerjinin son derece yoğun kullanıldığını düşünürsek doğal kaynakların tüketimi açısından daha çok sürdürülebilir ve doğaya saygılı ofislerin tasarımlarının ne denli önemli olduğunu anlayabiliriz.

Ofis tasarımlarımızda plansal kurguda ise, şirket faliyet alanı ve çalışma yöntemi büyük önem kazanmakta. Kimi zaman tasarladığımız ofislerde personelin çalıştığı iş, yaptığı hizmet açısından mahremiyeti, tasarımın önceliği olurken, kimi zamanda yapılan işin kollektif bir çalışma gerektirmesi sebebiyle açık, ya da yarı seperasyonlu çalışma alanları kurgulamamız gerekmekte. Bu anlamda yatırımcı isteklerini ve şirket işleyişini iyi anliz etmeye aynı zamanda şirket kurumsal kimliğini yansıtabilen, ihtiyaca yönelik çözümler sunan “ofis iç mekan tasarımları” yapmaya devam ediyoruz.

İLETİŞİM

Çatalkaya Mah. Mithatpaşa Cad.
No: 377 D: 5 Narlıdere – İZMİR (35320)
Telefon: (0232) 361 51 71
E-posta: info@vero-concept.com

Sosyal Medya

Çalışma Saatleri:
P.tesi-Cuma: 08:30-18:00
C.tesi: 08:30-12:00

İLETİŞİM FORMU