Şahin Hukuk Bürosu ofis iç mekan tasarım projemizde tasarım alanı olarak İzmir Folkart Towers B Kule 18. katın tamamı kullanılmıştır.

Tasarımını yaptığımız her projemizde olduğu gibi bu projede de öncelikle kullanıcıyı tanımak ve anlamak önemliydi. Kullanıcı profili ve çalışma alanları kullanıcının ihtiyaçları tasarıma yön vereceği için iyi analiz edilmeliydi.

Bu anlamda Şahin Hukuk Bürosu, Türkiye’de yerli yabancı yatırımcılardan oluşan saygın kurum kuruluşlara hizmet veren, tecrübeli ve kalabalık bir kadro ile çalışan bir ofis.

Seçkin müşterilerinin karşılanıp ağırlanacağı, kalabalık toplantıların yapılacağı ve çok farklı alanlarda çalışan yönetici ve avukatların çalışacağı, rahat ve prestijli ofis ihtiyaçlarının karşılanması, tasarım kararlarımızın temelini oluşturdu.

Serkan Şahin ve Canan Şahin ile tasarım öncesi yaptığımız toplantıda aldığımız notlar neticesinde “çalışanların konforlu ve prestijli bir mekanda çalışmaları, şeffaf ve dolu alanların olduğu, firma yapısı ve prestijini yansıtacak çizgiler, renk ve malzeme kullanımıyla sıcak bir mekanda, elegan bir tasarım oluşturulması” konseptinde karar alındı.

Projemiz, 2 yönetici ofisi 9 Avukat odası, 1 küçük 1 büyük Toplantı odası (Büyük oda 15 kişilik) Asistan avukatlar için 12 kişilik açık çalışma ofisi, giriş karşılama, bekleme alanları mutfak, tuvaletler ve servis alanları olmak üzere yaklaşık 650m2’yi kapsamaktadır.

Öncelikle geniş ferah ancak firma prestijini girişten itibaren vurgulayan bir “giriş karşılama mekanı” tasarlanmıştır. Akvaryumlar ve bitkiler ile mekanın sıcaklaştırılması öngörülmüştür.

Daha sonra 2 kat yükeseklikli bir galeriye sahip olan alanda bir müşteri bekleme alanı oluşturulmuştur. Bu alanda da girişte bankolarda ve tüm açık alanlarda kullanılan sepegiente mermer mekan uzunluğu boyunca kullanılarak mekanın çizgisel etkisinin artırılması amaçlanmıştır.

Yine bekleme için tüm tasarımdaki köşeli ve sert gri kahve hatlara tezat mavi ve yuvarlak hatlı bir bekleme ünitesi düşünülmüş ve aydınlatma elemanları için dış mekan boy sokak aydınlatmaları kullanılmıştır. Yine aynı mekanda stajer avukatlar için açık çalışma alanları da yer almıştır.

İki yönetici ofisinin iç mekan tasarımında ise maskülen ve feminen izleri taşıması amaçlanmıştır.

Blog