Bağımsız bir mimari-iç mimari tasarım, dekorasyon ve inşaat platformu olan ve dünya çapında son kullanıcı ile profesyonelleri birbiriyle buluşturan “Homify”de projemize ait blog yazısını aşağıdan okuyabilirsiniz.

Manhattan Rüzgarı Estiren Bir Daire

İzmir merkezli Vero Concept Mimarlık tarafından dizayn edilen dairenin gözlerde bıraktığı ilk izlenimi kelimeye dökmeye kalkarsak herhalde en doğru seçim bu olur: Stil. Her bir parçası özenle seçilmiş, en görünüründen en kıyada köşede olana dek her bir köşesi üzerine düşünülmüş, büyük bir tasarım emeği barındıran ve kullanılan bütün mobilya ve aksesuarların en üst düzey kalitede olduğu dairenin işçilik seviyesi de emsali az bulunur bir düzeyde dersek herhalde abartmış olmayız. 

Bu dairede sıradan olan hiçbir şeye yer yok. Hemen her şey özel olarak tasarlanmış ve bu yönüyle de evde kullanılan pek çok mobilya ve aksesuar aslında türünün tek örneği. Tüm bunların bir araya gelmesi de ortaya adeta sanat eseri niteliğinde bir bütünlük çıkarıyor. Örneğin her evde bulunan ve her yönüyle sıradan olan bir büyük ekran televizyon bile buradaki yerleşimi, onu çevreleyen aksesuarları ile adeta bir tablo görünümüne kavuşmuş. 

Ev tasarımı ve dekorasyonda siyah kullanmak oldukça zor ve bir o kadar da iddialı bir iştir. Bir evdeki pek az unsurda siyah kullanılabilir. Zira bu kadar koyu renkler bir yaşam alanı için boğucu olabilir. Ancak usta bir tasarımla her şey mümkündür, bunu da göz ardı etmemek gerekir. Bu dairede siyahın adeta muazzam bir hoyratlıkla kullanıldığını görüyoruz. Buna karşın bu yoğun siyah karşısında en küçük bir negatif yorum bile yapmak mümkün değil. Çünkü sonuç gerçekten çok güzel.

Yemek masası ve sandalyelerinde yine siyah renk tercih edildiğini görüyoruz. Bu yemek masasını çevreleyen duvarlardan aydınlatmalara, aksesuarlardan zemine kadar her şey tek kelimeyle mükemmel, gerçekten krallara layık.

Bu nitelikte bir evde elbette bir parça doğal güzellik de olmalıydı. İzmir’in o muhteşem manzarasından payına düşeni fazlasıyla alan daire bu yönüyle de görenleri hayran bırakacak bir tat yakalamayı başarıyor. Manzaraya bakan pencere önünde kullanılan kanepe ise evin genelinde tercih edilen koyu renklerin aksine beyaz, bu da manzarayla yarışa girmesinin önüne geçiyor ve şık bir uyum yaratıyor.

Basın