Yeni Asır – Özel Ek Nisan 2015 – Çeşme’de Mimari Projeler

Yeni Asır gazetesinin Çeşme Alaçatı’da Yaşam Özel Eki’nde yer alan “Vero Concept’ten Çeşme’ye Özel Projeler” konulu haberi.

Vero Concept Mimarlık

Mimari tasarım, iç mekan tasarımı ve uygulaması konularında yüzlerce başarılı projeye imza atan Vero Concept Mimarlık, Çeşme’de yer alan projeleriyle de iddiasını kanıtlıyor. Mamurbaba ve Alaçatı’da devam eden projelerin yoğun ilgi gördüğünü dile getiren Mimar Gonca Ateş Öztürk ” Her biri alanında uzman ve tecrübeli çok güçlü bir ekiple yol alıyoruz. Bu sayede hem mimari anlamda hem de iç mekan tasarımı anlamında tüm ihtiyaçlara çözüm sağlayabiliyoruz” dedi.

Öztürk, Çeşme’de devam eden projeleri ile ilgili şu bilgileri verdi: “Çeşme’nin Mamurbaba bölgesinde çok özel bir projeye imza atıyoruz. Modern mimarinin günümüzdeki yorumundan yola çıkarak tasarladığımız projede çok özel bir yaşam tarzı sunuyoruz. Her biri 200 metrekarelik 14 adet 4+1 villadan oluşan projede havuzu da yaşam alanına dahil ettik. Bu sayede daha girişten başlayan ve gecesi ayrı gündüzü ayrı yaşanan bir manzara sağlamış olduk. Ayrıca yoğum cam kullanımı ile gün ışığından maksimum faydalanma sağlanış olduk . Az katlı yaşam alanları konsepti doğrultusunda kullanıcıya tek katlı, 1,5 katlı ve 2 katlı seçenekler hazırladık. Tamamen butik olarak tasarladığımız ve uyguladığımız bu projemiz satışa sunulduğu günden bu yana yoğun bir ilgi gördü. Snırlı sayıda kalan villaların da satışı devam ediyor.

Alaçatı’da ise Çarşı ana aksının sonunda yer alan butik otel, 2015 sonunda hizmete açılacak. Alaçatı’nın tarihi ve mistik dokusuna uygun olarak tasarladığımız bu projede de Alaçatı taşından faydalandık. Ayrıca yine Alaçatı evlerine özgü cumbayı tasarıma dahil ettik. Toplam 240 metrekare inşaat alanı üzerinde 8 oda ve bir restorandan meydana gelen butik otel, özel misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

3 mimarlık ofisinin güçlerini birleştirmesi ile kurulan ve 2010 yılından bu yana 200’ün üzerinde projeyi hayata geçiren Vero Concept Mimarlık fonksiyonelliği ön planda tutan modern ve yenilikçi tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Değişen dünya tasarım anlayışlarını, piyasadaki yeni yapı tekniklerini ve yeni yapı malzemelerini sürekli takip ettiklerini söyleyen Mimar Gonca Ateş Öztürk “Bu doğrultuda birbirini tekrar etmeyen, çağdaş tasarımlara imza atmaya çalışıyoruz. Müşterilerimize uygulanmayacak hiçbir projenin sunumunu yapmıyoruz. Fotorealistik gerçeklikte hazırladığımız sunumlarımız ile projenin bitmiş hali birebir aynı oluyor. Bu da müşterilerimizin bize güven duymasını sağlıyor” dedi.

Paylaş